Zachrana Sasukeho:Vrat se priteli 29- konec

21. července 2009 v 19:10 |  Záchrana Sasukeho:Vrať se zpátky příteli
29.Kapitola:Rodina.

Bylo pozdní odpoledne a ninjové z Konohy pochytali už poslední zbytky těch, kteří byli s Akatsuki. Členové se však rozprchli a bylo zřejmé, že se rozpadli. Každý šel svou cestou. Zůstala však Taka, která mezi sebe opět přivítala Sasukeho. Karin málem omdlela, když uviděla jeho roztrhané oblečení, rozcuchané vlasy a šrámy na těle. Iyuka na ni hodila zlý pohled, který naznačoval nesnášelivost k ní. Ale většina pohledů se stáčela k jedinému. K Narutovi Uzumakimu, který zachránil vesnici před zničením. On však byl stále v bezvědomí a tak si nemohl všimnout, že se mu spoustu lidí klaní a někteří se mu omlouvají za oslovení monstrum.

Sasuke si sedl v nemocnici hned vedle jeho postele. Pamatoval si, jak tam seděl Naruto a on byl v bezvědomí. Přidal se k němu taky Itachi, Iyuka, Sakura a Kakashi. Sem tam zaběhla Tsunade, která Naruta měla na starost. Uklidnila je však slovy: "Nebojte, stále se dobře uzdravuje. Kyuubi má ohromnou sílu."
"Ehm, Itachi," ozvala se po nějaké době ticha Iyuka. "Můžeš mi vysvětlit jednu věc?"
"No," přitakal Uchiha a podíval se na dívku, která měla oči plné zvědavosti. Toho ji asi nikdy nezbaví.
"Jak mohl Naruto získat Sharingan?"
Po téhle otázce se i Sasuke, Kakashi a Sakura otočili k němu. Itachi vzdychl a přiťapl dívce dva prsty k čelu. "Kdysi jsem Naruta potkal, když hledal Sasukeho a dal mu dvě otázky. Ta první zněla: Co pro tebe znamená Sasuke? A druhá: Co uděláš, až zaútočí na Konohu?" zamyslel se. "On mi odpověděl nějak takhle: "Je pro mě více bratrem, než byl kdy pro tebe a zastavím ho, aniž bych ho zabil. Tak jsem usoudil, když se mě nepodaří otočit Sasukeho na správnou stranu, tak to udělá Naruto. Předal jsem mu něco ze schopností Uchihů. Ale hlavně jsem mu dal moc ovládnout Kyuubi a to vysvětluje jeho oči, že se změnily v Sharingan. Jinak lišku neovládneš. A když už máš Sharingan, tak je jasné, že bude moct vidět útoky předem. To je vše," ukončil vysvětlování.
"Aha," dívala se na něj překvapeně. "A nic víc?" podivila se.
"Co bys ještě chtěla?" lehce se zamračil. "A mazej ven, máme trénink."
"A-ale," začala protestovat, ale Itachi ji vytlačil ven.
"Až se Naruto probudí, dejte nám vědět," ještě se otočil k ostatním. "Zatím," kývnul a mrknul ještě na Sasukeho. Pak zavřel za sebou dveře a hlasitý projev Iyuky se ještě nesl pár minut, než zcela vymizel.
"To je ironie," ušklíbnul se Kakashi.
"Proč myslíte?" podívala se na něj Sakura.
"Takhle jsme byli na začátku a jsme i na konci i přes všechny problémy," nahlédl do své knihy.
"Máte pravdu," usmála se Sakura. Očkem pak koukla na Sasukeho, který se díval jenom na Naruta. Vzdychla a podívala se znovu na Kakashiho. "Mám pocit, že jsem viděla nové vydání Flirtovacích technik," začala. "Můžeme se jít na to podívat, sensei."
Kakashi na ni chvíli nechápavě díval, ale nakonec mu to trklo. "Jo, půjdeme. Už se nemůžu dočkat, jak to dopadne," postavil se a spolu se Sakurou vyšli z pokoje.
Nakonec zůstal jenom Sasuke a Naruto, ale nic se nezměnilo. Uchiha nemluvil a upíral svůj pohled pouze na Naruta, který poklidně ležel a spal. Po chvíli začal Sasuke Narutovi vyprávět: "V ten den, co jsem opustil vesnici, jsem byl zaslepen pomstou. Tak jako další dny a roky. Neposlouchal jsem nikoho. Ani tebe, Naruto. Málem jsem tě zabil, ale ty jsi stále šel za mnou. Proč? Stále to nemůžu pochopit, ale ... díky. Pomohl jsi mi celou tu dobu vstřebávat klady přátelství a můj bratr a Iyuka to ve mě nakonec vyvolali. Díky."
"Nějak moc děkuješ, Sasuke," probral se Naruto s úsměvem na rtech. "Kde je to tvoje idiote, ubožáku?"
Sasuke se překvapeně podíval na Naruta, ale pak se usmál. "Už dávno tím nejsi. Ne dnes. Zachránil jsi celou vesnici a i celý svět."
"Eh, to jsou jenom kecy. Nebyl jsem na to sám. Byla tu spousta jiných lidí a taky jsi zasáhl ty. Víš, abych pravdu řekl, přestával jsem věřit, že se vrátíš, ale ta naděje ve mě stale byla," mrknul Uzumaki a posadil.
"Možná tu byli ti, kteří ztratili naději úplně," vzdychnul Uchiha. "Ale to je jedno. Jsem zpátky, jak jsi chtěl."
"Mrzí tě to?"
"Cože?"
"Že jsi se vrátil," upřesnil to Naruto.
"Ne," zavrtěl hlavou Sasuke. "Nemrzí. Mám opět rodinu a tím nemyslím jenom Sasukeho a Iyuku, ale také tebe, Naruto."
"Mě?"
"Hai," přikývnul. "Neřekl jsi náhodou Itachimu, že mě máš za bratra?"
"H-hai," díval se na něj Naruto s rozšířenýma očima.
"Pak je to jasné, Naruto. My dva jsme bratři. Už od mala to tak bylo. V mnoha věcech jsme si byli podobní a přesto tak odlišní. Oba dva jsme neměli rodiče v útlém věku, ale každý šel jinou cestou. Teď už to tak není. Oba dva máme rodinu a hlavně přátele, kteří za námi stojí."
Naruto se rozesmál. "Já .. já nikdy nevěřil, že by jsi tohle někdy řekl, ale máš pravdu," podíval se na něj. "My dva máme rodinu ... společnou rodinu."
"Hai," přikývnul Sasuke.
Naruto se rozhlédl po místnosti a pak zase skončil pohledem na Sasukem. "Chyběl jsi mi jako přítel a bratr, Sasuke."
"Ty mě taky, Naruto," přitakal Sasuke. Oba dva se na sebe podívali dlouhými pohledy. Natáhli k sobě ruce a podali si je. Po chvíli se i přátelsky objali.
Dveře celou dobu nebyly zavřené. Nakukovala tam Sakura a Kakashi a když viděli, jak se to srovnala, pousmáli se a dveře tiše zavřeli. Pak spolu šli se podívat do knihovny, jestli tam opravdu něco nebude.
Jak to popsat?? Život v Konoze se sice nevrátil do starých kolejí, ale vše bylo lepší než před tím. Sasuke konečně pořádně objal svého bratra. Karin při tom posmrkala celý kapesník a málem se utřela do Suigetosova kabátu. Juugo byl také přijat mezi ostatní a díky tomu zvládal svoje návaly vzteku. Iyuka den co den trénovala s Itachim a nebo bez něj. Přišlo ji to stejné, ale ona taky našla svou rodinu, kterou nikdy nepoznala. Naruto se zastavil u hrobu Poustevníka a s úklonem mu za vše poděkoval. Pak byl přistižen Sasukem a oba dva se museli prostě uhádat. Nakonec to však skončilo otázkou, jestli by se Naruto nechtěl nastěhovat do domu, kde už žil Itachi a Iyuka. Aby ukotvilo rodinné spojení. Naruta to potěšilo a ihned souhlasil.
A tak život v Konoze běžel dál a dál. Nějaké mise ... nějaké komplikace ... nějací zbylí Akatsuki, ale to už nepatří do našeho příběhu. Vše skončilo, když se Sasuke vrátil a usmířil se s Narutem.

KONEC

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Akiyuu-chan [Búzná ;D] Akiyuu-chan [Búzná ;D] | Web | 26. července 2009 v 22:45 | Reagovat

Ahoj, k tvému dotazu, ano povídku Sběratelé duší budu dále přidávat, ale dálší díl nezávisí na mě. Nýbrž na mé kamarádce a zároveň spoluautorce této již zmiňované povídky.
Takže další díl bude až ho napíše ona.
A jak si psala o stories které bych mohla přidávat. To myslíš konkrétně na Soul Eatera?

S pozdravem. Akiyuu.

2 Kakashi & Iruka sensei Kakashi & Iruka sensei | Web | 28. července 2009 v 17:28 | Reagovat

Omlouváme se že si musela tak dlouho čekat ,ale konečně sme urobili ASK průkazy :D

3 Klapča Klapča | Web | 3. srpna 2009 v 20:35 | Reagovat

Máš je tam :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama