Zachrana Sasukeho:Vsp 10

21. července 2009 v 19:00 |  Záchrana Sasukeho:Vrať se zpátky příteli
10.Kapitola:Osudný den.

O něco delší díl, ale i tak zajímavý ... i cca můj nejoblíbenější mugege XD ... ale i smutný
....
Ráno Kisame vzbudil Iyuku proudem vody, která vyletěla a málem po něm skočila se slovy, že nespala, kdyby ji další proud vody nespláchl stranou. Kisameho měla taky ráda, ale jenom jako kamaráda, který je natolik otravný, že by vůbec nevadilo, kdyby byl o hlavu kratší.
Oba dva se nakonec sebrali se vším, co měli a vydali se na místo, kam je nasměroval Itachi. Bylo to na skalách a od tama měli skvělý výhled na bojiště, kde měl Itachi se Sasukem bojovat. Iyuka se posadila na kámen, který byl ob jeden kámen od Kisameho a jenom čekali, než skupina Hebi k nim dojdou. Hebi byl název Sasukeho skupiny. Had. To se k němu výborně hodila. Ještě si pamatovala, jak dostala do břicha hadí hlavou. Ono to dost bolelo.

"To mě zajímá, jestli sem vůbec ten kluk dojde," zasyčel otráveně Kisame.
"Proč myslíš?" koukla na něj Iyuka.
"No, už prošel uvítacím bojem s Deidarou," ušklíbnul se. "Byl jsem se podívat. No, byl to pořádný rachot a většina lesa je v čudu."
"A přežil to vůbec?" zajíkla se Iyuka.
Kisame se zamyslel. "Myslím, že jo," přikývnul. "Teda aspoň on. Ten had, co ho vyvolal, to nepřežil. Myslím, že to byl Manda, nebo kdo. Ani nevím, jestli se tak opravdu jmenuje."
Dívka pozvedla obočí. "Aha, takže o jednoho hada míň," tentokrát se ušklíbla ona.
Náhle uslyšeli pod sebou, jak se k nim kdosi přibližuje. Oba dva se postavili a zaujali své pozice. Jediný, kdo projde, bude Sasuke. Nikdo jiný. A ano, byla to skupina Hebi v čele se Sasukem. Měl ještě teď obvázanou hlavu, ale vypadal, že je ochoten podstoupit vše, aby se setkal se svým bratrem.
Skupinka před nimi zastavila. "Uhni z cesty," zavrčel Sasuke. Taky se při tom podíval na Iyuku a zamračil se. Nesnášela tem jeho pohled a i bála se ho. Neustoupila však o krok a nechala mluvit Kisameho.
"Ty můžeš projít," ukázal mečem na Sasukeho. "Ale ostatní zůstanou pěkně tady," zazubil se.
"Ale!" hned se do toho dala Karin.
"Ticho," sykl Sasuke. "Půjdu sám," a pak proběhnul mezi oběma.
"Kso," zaryčela Karin. "A zábava zase nebude."
"Zmlkni," syknul k ni Suigetsu. "Hele, chci tvůj meč," ušklíbnul se na Kisameho.
Karin si prohlížela Iyuku. "Hm, nic moc," ušklíbla se.
"Co tím myslíš?" zavrčela Iyuka. Kisameho nechala s tím mamelukem, co chce jeho meč. A ten největší byl snad nejtišší. Nechá ho v tom.
"Jak mohl Itachi učit někoho, jako jsi ty," zavrněla lišácky Karin. "To jsi byla taková chudinka, o kterou by se staral i největší zloduch," zasmála se.
Iyuka se už dávno naučila sebe kontrole a nechala Karin ve svém živlu. Nebude se s ní bavit a ani by ji neslyšela, protože Itachi se Sasukem začali bojovat. Ale i v lese před ní se odehrával boj. Měla dojem, že slyší velmi známý hlas. Naruto. Už ani nevnímala výbuchy ze zadu a ani hlasy, které se nesly od Kisameho. Měla jenom jeden úkol. Až vše utichne, musí se ihned vydat k Sasukemu a nějak ho od tama dostat, i když on nejspíš nebude souhlasit.
"Posloucháš mě vůbec?" došla k ni Karin a máchla pro ti ní pěstí. Iyuka se tomu lehce vyhnula a srazila ji úderem k zemi. Dívala se však stále k bojišti. Až moc si přála, aby Itachi zůstal na živu, ale věděla, že to tak nebude.
"Kso! Děvko!" skočila po ni Karin a srazila ji k zemi. "Když s tebou někdo mluví, tak je ohleduplnost se na něj díva...t," zjistila náhle, že klečí na nějakém šutru. Rozhlédla se. Iyuka stála o kus dál a byla jako živá socha. Karin se postavil a došla k ní. "Ehm, to se bojíš tolik o Itachiho?" ušklíbla se. "Sasuke je silnější. Sasuke je prostě nejlepší," začala o něm básnit.
"Super," utišila ji Iyuka svým klidným hlasem. "Vím, že je Sasuke v tvých očích málem bůh, ale teď mlč," neodvrátila od tamtud oči.
Karin se na ni jenom mohla nevěřícně dívat. Vynadala ji, shazovala ji urážkami a dokonce i povyšovala Sasukeho nad Itachiho, ale ona nic. Je stejně klidná. "Jsi kus šutru. Copak ti na Itachim nezáleží?"
"Ale záleží," řekla opak. "Teď však není čas, abych se rozptylovala. Není," musela si zakrýt oči, protože tam vybuchl černý oheň. Do háje! Jak se k němu teď dostanu? Po chvíli však nastalo ticho a začala se zvedat chakra, která se zformovala do Orochimara. Iyuka jenom nevěřícně zírala, jak Orochimaru přemlouvá Sasukeho, aby se s ním spojil, ale pak viděla Itachiho, jak drží v ruce nějaký zářící meč a přesekl Orochimara vpůli. Slyšela jenom Karin, jak říká to své páni. Pak nastalo hrobové ticho.
Tohle byl pro Iyuku signál, aby seskočila z vrcholku a vydala se během směrem k bojišti. Slyšela Karin, jak vykřikla a chtěla se vydat za ní, ale Kisame ji nejspíš dostal k ostatním. Přes něj jen tak někdo neprojde. To ví z vlastní zkušenosti.
Doběhla až ke kraji černých plamenů. Vůbec nepálily, ale znala jejich smrtící účinek. Itachi ji kdysi učil, jak se toho zbavit, ale zde bylo mnoho černých plamenů. Nedokáže to všechno uhasit, ale pak si řekla, proč to hasit všechno, když může jít uličkou. Sepjala ruce, udělala několik symbolů a řekla pár slov a vytvořil se černý tunel. Doufala, že to na ni nespadne, jak bude procházet. Dobře, běžet.
Vyběhle tedy do tunelu, který tvořily černé plameny a během pár minut se dostala na druhou stranu. Byla naživu. Rozhlédla se kolem dokola. Bylo to tu přímo rozbořeno. Musela přelézat různé sutě a kameny a nejednou sjela i dolů. Zpomalovalo ji to a na druhý konec to byl ještě kus cesty. Viděla jen malé dvě tečky, jak lečí ne zemi. Do očí se ji hrnuly slzy, ale trhla sebou, když se nad nimi objevil někdo další. Polkla. Doufala, že to není ten, kdo si myslí, že je. Madara.
Ještě několik desítek metrů a už bude u nich. Ne, neber je sebou! Nechej je tam! Viděla, jak ta osoba bere ty dva a upřela pohled na ni. To byl přeci Tobi! Ale co to? Skrz masku se na ni díval Sharingan! Ne, to nebyl Tobi. Tobi byl celou dobu Madara! Nechej je tam! Neodnášej je! Neeee! Vyskočila, ale jakási vlna energie ji strhla k zemi. Jenom viděla, jak Madara stáhl ruku, vzal Itachiho znovu a pak zmizel.
"Ne," ležela na zemi Iyuka a cítila, jak ji po tváři tečou slzy. Zklamala. Zklamala Itachiho, ale jak mohl vědět, že tu budou? Vlastně Tobi byl ve skupině s Deidarou. Musel o tom něco vědět.
Uslyšela za sebou hlasy. Byly známé, ale jako by je slyšela před dávnou dobou.
"Podívejte! Tam někdo leží!" vykřikl Naruto, jak skákali ze šutru na šutr. "Počkat! T-to je Iyuka!"
"Cože?" podívala se na něj Sakura a pak se zaměřila na dívku ležící v kamení. "Panebože! Co se stalo."
Yamato je předběhl. "Žádný slitování, pokud zaútočí, tak opětujte. Je s Itachim a tudíž náš nepřítel, jasný?"
"Hai!" zaznělo sborem a obstoupili Iyuku. Ona ještě cítila malátnost, ale pomalu si sedala. Byla zmatená a neustále opakovala. "Zklamala jsem. Zklamala," tvář měla špinavou od šedého prachu, který byl smáčen jejími slzami. "Zklamala jsem."
"Na-Naruto!" vykřikl Yamato na Uzumakiho, který se vydal k Iyuce.
On došel k ni a klekl si. Necítil od ní hrozbu. "Proč jsi nás zradila? Věřil jsem ti."
"Zklamala jsem," neustále opakovala a nevnímala Naruta.
"Koho jsi zklamala?" snažil se ji nějak uklidnit.
"Senseie ... Itachiho," rozbrečela se.
Naruto byl zticha, ale ta otázka mu nedala. "Jak jsi ho zklamala?"
"Neuchránila jsem Sasukeho před ním," štkala. Celá se třásla a roztřásla se ještě víc, když ji Naruto položil ruku na rameno.
"Před kým?" nějak nechápal slovo chránit. Itachi chtěl Sasukeho přeci zabít, ne?
"Před Madarou," už koukla na Naruta. "Itachi chtěl Sasukeho jenom chránit. On ho měl rád a zemřel jeho rukou. Tak to chtěl. Tak to chtěl vždycky. Vše, co se stalo před tím byl jenom plán, který naplánoval, aby zbavil Sasukeho Orochimara."
"Jak zbavil? On ho přeci zabil?" nějak to nedocházelo Narutovi. Jenom cítil na sobě pohled všech.
"Sasuke ho jenom vstřebal do sebe. To, co chtěl Orochimaru udělat jemu, tak to on udělal Orochimarovi, ale stále byl pod rizikem ovládnutí. Itachi chtěl Sasukeho oslabit, aby se Orochimaru uvolnil a pak jej zabil svým mečem a pak ... pak předal Sasukemu svůj dar. Padl na zem mrtvý, ale v srdci byl šťastný, že se vše stalo tak, jak chtěl. Že zemřel rukou svého milovaného bratra. Prosím! Sasuke nesmí zůstat s Madarou! Naruto," dívala se na něj zarudlýma očima. "Já zklamala jsem Itachiho a neochránila Sasukeho," zabořila obličej do Narutovy mikiny.
Naruto se podíval na ostatní. Byl stejně zmaten jako oni, ale položil ruku na její záda a jemně ji hladil. Cítil, že mluví pravdu. Takhle by člověk nebyl nikdy na dně, kdyby něco nepokazil. Znal to z vlastní zkušenosti.
"Naruto," ozval se Yamato. "Je zločinec. Musíme ji vzít do Konohy a tam ..."
"Já vím," přitakal Naruto. "Půjde s námi a já na ni dohlédnu." Podíval se na Yamata pohledem, že odmlouvat by nebylo dobrý nápad.
"Tak dobře," souhlasil s tím jako první Kakashi. "A já budu dohlížet na vás oba, jasný?"
"Hai," přikývnul Naruto a vzal Iyuku do náruče. "Tak?"
"Jdeme," přikázal Yamato a všichni se vydali do Konohy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama