Zachrana Sasukeho:Vsp 6

21. července 2009 v 18:58 |  Záchrana Sasukeho:Vrať se zpátky příteli
6.Kapitola:Mise typu A.........S

První informace o Sasukem!! Kam to Iyuku zavede? Kam to zavede Naruta, který je do jeho hledání hr??
...
"C-cože?" málem vyjekla Iyuka, ale uvědomila si, že nikdo neví o ní pravdu. "To je ten kluk, co utekl?"
Naruto se na ní podíval a přemítal, jestli si má něco myslet a nebo ne. "No jo ... jak to víš?"
Dívka se náhle sekla a uvědomila si, co právě řekla, "Totiž to je velmi známý ... příběh ve světě," začínala cítit horko. "Kluk, co utekl z vesnice za pomstou," zazubila se jako by nic neřekla a mávla při tom rukou.
"Kso, to musí být Sasuke známější než já?" sykl podrážděně Uzumaki. "Je to tak vždy. Pořád jenom Sasuke, Sasuke a Sasuke," sedl si popuzeně na lavičku vedle Iyuki, která byla trochu vyvedená z míry Narutovou reakcí. "Dokonce i ty o něm víš! A já zase nic."
Iyuka měla dojem, že Naruto žárlí. Ne, nebyl to jenom dojem. Položila Narutovi ruku na rameno. "No, jestli tě to uklidí, tak jsi ve světě znám jako Jenchuuriky," usmála se na něj.
Naruto chvíli přemýšlel o tom, co právě slyšel. "Aha," řekl nakonec a na náladě mu to nijak nepřidalo. "Ale po něm nejde Akatsuki."
"Tohle tě žere? Že jsi znám jenom díky Akatsuki?" vykulila na něj oči. "Ale, Naruto," nakonec se usmála. "Jsi výjimečný kluk a nejsi znám jenom pod slovem jinchuuriki, ale taky jako velmi hodný a obětavý kluk, který zachránil nespočet životů a také jsi znám se spojením Sasukeho. Když se řekne Sasuke, tak ihned po tom si každý vybaví Naruto. Dva nejlepší přátelé, kteří byli rozdělení pomstou."

Ticho mezi oběma se stupňovalo, ale bylo přehlušováno vzlyky, které vydával Naruto. Celý se třásl a hlavu měl skloněnou dolů. Ruce měl sepjaté, jenž byly smáčené jeho slzy. "Sasuke je jako můj bratr. Dal bych za něj i život, aby se vrátil zpátky domů. Ale stále je tu jedna věc," podíval se na ni uslzenýma očima.
"Jaká?"
"Jsem slabší než on a dokud budu, nedokážu jej vrátit zpátky. Kdybych nebyl slabý tehdy, kdy jsme spolu bojovali, tak by neodcházel. Jsem slaboch. Nic víc. Vždycky jsem se dostal ze spáru nepřátel jenom díky přátelům a štěstí. Nic v tom není. Dokonce i ten Itachi to musí vědět," to jméno na Iyuku zapůsobilo velmi zvláštně. "I on musí vědět, že jsem slabý, i když jsem zesílil."
"Ehm, ty dvě slova si nějak protiřečí, nemyslíš?" zkusila to.
"Já vím. Myslím tím tohle: Zesílil jsem, ale stále jsem slabší," vzdychl smutně Naruto a opět odvrátil od kunoichi pohled. "Nikdy to nedokážu."
Iyuka nevěděla co říct. Slýchávala někdy Itachiho mluvit o Narutovi, ale vždy v tom byla slova slabší, uřvaný fracek. Teď si uvědomovala, čím Naruto musel projít. Snažil se zesílit kvůli Sasukemu, aby jej dostal zpátky domů. Nebyla v tom jenom touha po síle, ale touha pomoct příteli. Ta slova na ni zapůsobila jako jed, který ji otrávil myšlenky, které se začaly stáčet proti Itachimu. Ne, Itachi není takový jak si všichni myslí. Je i milí a obětavý. Nikdy nepoznala lásku nebo mít někoho rád. Nepoznala přátelství ani touho zachránit. Od doby, co je s ním, vidí věci jinak, i když je přísný učitel. Má ho ráda ... má ho ráda jako svého staršího bratra, který nad ní drží ochranou ruku.
"Naruto?" koukla po chvilce na něj.
"Hmm."
"Víš, já si myslím, že nejsi slabý," řekla potichu.
"Jsem."
"Ne, ty jsi slabý, protože si nevěříš. Neustále mluvíš o tom, že se staneš Hokagem, že budeš uznávaný, ale při tom o sobě pochybuješ. Dokud to tak bude, budeš slabý. S tím nic nenaděláš, i kdyby jsi se snažil sebevíc," položila mu ruku na tu jeho.
"A co si myslíš ty?"
"Já? Já věřím v sebe i ve svého senseie," usmála se. "Není to těžké," postavila se. Vítr je rozcuchal vlasy, jenž se zaleskly ve svitu.
Naruto se po chvilce taky postavil. "Iyuko, díky," a objal ji. Ona z toho byla chvíli mimo, ale nakonec sepjala ruce kolem jeho trupu. Další, kdo k ní projevil trochu citu, i když děkovných. Cítila teplo u srdce, ale zároveň i chlad, že tohle vše dělá jenom z důvodu mise. Upřímně však měla Naruta ráda.
"Není zač," zachumlala obličej do záhybu jeho krku.
"NARUTO!!" ozvala se vztekle Sakura a oddělila je naštvaně. Obličej měla rudý a málem ji z očí sršely blesky. "Co si myslíš, že děláš!!"
"Sa-sa-sakuro-chan," vytřeštil na ni vyděšeně oči Uzumaki. "No, nic."
"JAK NIC?" chytla ho za límec a pak jej odkopla několik metrů dál. "TOHLE JE NIC," zakřičela běsnivě a pak se otočila k Iyuce, která vylekaně seděla na zemi opírajíc se rukama. "Nedělej ze sebe chudinku," zavrčela. "Možná ti věří Naruto, ale já ti věřit nebudu!" ><
"Žárlíš?" postavila se nakonec s úšklebkem.
"N-ne ... nech ho napokoji!!" běsnila Sakura.
"Proč?" usmála se nevinně Iyuka. Kdyby ji viděl Naruto, hned by si o ni myslel něco jiného.
"Jak proč ... prostě ..." nestihla doříct, protože ji Iyuka sevřela krk.
"Sakuro," upřela na ni svůj Sharingan, který ji měl poopravit paměť. "My dvě si náramně rozumíme. Jsi ráda, že utěšuji Naruta a podáš návrh, abych s vámi šla hledat Sasukeho," dívala se do vyděšených Sakuřiných očí. Pak ji pustila a nechala zmizet Sharingan. "Tak co s tím uděláme?" usmála se mile.
Sakura se zasmála. "Ale nic, já jdu teď za Tsunade-sama a navrhnu ji jednu věc. Měj se pěkně," zamávala a pak zmizela.
Iyuka si i oddechla. Tohle moc často nedělala a nikdy nevěděla, jestli to má nějaký účinek, protože podezřívala Kisameho, že si z ní střílí, ale asi nestřílel. Pak si všimla otlučeného Naruta, jak běží směrem k ni a mluvil něco o omluvě, aby Sakuře odpustila, že je takový vždycky a bla bla.
"To nic," mávla nad tím rukou. "Vše jsme si vysvětlily a už je vše v poho," mrkla na něj. V tu chvíli doběhl k nim Sai a oběma řekl: "Tsunade-sama vás volá. Ano, oba," dořekl dřív, než Naruto stačil něco říct.
Nakonec všichni tři stanuli před Tsunade v pracovně.
"Nová mise typu A ne-li S," informovala je 5. Hokage. Naruto, Sakura, Sai a Iyuka spolu s kapitánem Yamatou vyrazí ihned zítra za rozbřesku hledat Sasukeho, který se nejspíš nachází na tomto území," ukázala prstem na mapu. "Vaším úkolem je ho dostat zpět. Rozuměli jste?!"
"Hai!" zaznělo sborem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama