Zachrana Sasukeho:Vsp 9

21. července 2009 v 18:59 |  Záchrana Sasukeho:Vrať se zpátky příteli
9.Kapitola:Pravda+žádost.skoro měsíc. Mohla jenom sledovat Itachiho a Kisameho, jak plnili mise Akatsuki. Sama vždy sama trénovala, aby nezapomněla na chvaty, které ji naučil Itachi. Ale sama pozorovala změnu atmosféry. Schylovalo se k něčemu, čemu ani ona sama nerozuměla. Nechala to plynout dál až do dne ...
"Sasuke zabil Orochimara," doběhl do jeskyně Kisame celý udýchaný a uřícený. "A teď podle zdrojů seskupuje svou skupinu ninjů a nejsou to moc přátelští lidé."
"Kdo to jsou?" zeptal se Itachi, aniž by zvedl hlavu.
"Vím o Karin, ale ti dva jsou mi záhadou. Ale oba dva nejspíš byli na pokusech Orochimara," pak se divil Kisame nezájmu o Orochimarovu smrt.
Po chvilce ticha, kdy Iyuka upřeně hleděla do zdi. Raději to udělala, protože nevěděla, co by ji z těch dvou někdo udělal. Takže Sasuke zabil Orochimara? To už je tolik silný? Silnější než já? Ale ten den nebyl. Jak mohl zesílit tak rychle? Měla plno otázek, ale na žádnou neznala odpověď.
"Iyuko," vytrhl ji z přemýšlení Itachi. "Potřebuju si s tebou teď promluvit ... hned," poslední slovo řekl rázně, že by si ani děcko nedovolilo nesouhlasit.

Šla tedy se svým senseiem pryč od Kisameho. Došli až do části jeskyně, kde ona nikdy nebyla. Měla tam zakázaný vstup a nikdy se raději neptala proč. Ale teď, když tu byla, ji nějak trklo, proč sem nesměla. Celá místnost byla vyvěšená obrázky Sasukeho a Itachiho, jak jsou spolu. Byly tu dokonce i fotky jeho rodičů, ale většina obrázků byla malý Sasuke. Nikdy si nemyslela, že mohl být tak roztomilý. V zadní části byl postavený stůl a na něm dvě fotografie. Na jednom byl Sasuke jak se směje a na druhé Itachi, jehož tvář byla zahalena smutkem. Mezi obrázky byly postavené dva překřížené meče, které nejspíš znamenaly soudný den, kdy oba dva stanou v tváří v tvář a jeden z nich zemře, Při téhle myšlence Iyuku zamrazilo. Pak se podívala na senseie.
"Asi se teď divíš, proč to tu zde mám, ale důvod je jednoduchý," všimla si jeho ztrápeného výrazu. "Zabil jsem všechny v klanu. Matku, otce i svou dívku, ale když měla přijít řada na Sasukeho. Nedokázal jsem to. Miloval jsem ho, ale i teď miluji nade vše a klidně pro něj i zemřu. Vlastně je mým přáním zemřít jeho rukou. A tebe chci teď poprosit o jednu věc, Iyuko. Kisameho prosit nemůžu, protože je loajální Akatsuki," přešel k dívce a položil ji ruce na ramena. "Tu noc, co jsem musel zabíjet, jsem nebyl sám. Pomáhal mi další člen naší rodiny. Byl to Uchiha Madara a on založil společnost Akatsuki. Prosím, nedovol, aby se dostal k Sasukemu. Madarovým plánek je zničit Konohu. To já nechci. A nechci, aby se Sasuke o mě dozvěděl pravdu. Zabraň tomu setkání. Jednou nastane den, kdy já padnu Sasukemu k nohám mrtvý a ty budeš jediná, kdo zabrání, aby jej Madara zmátl. Pomůžeš mi? Prosím."
Iyuka na Itachiho zírala nevěřícně. Nějak nechápala, co právě řekl, ale vypadalo to, jako by si nepřál vyvraždit svůj klan. Jako by mu to někdo přikázal a ten Madara přišel jenom na pomoc. Sám by to nezvládnul. Dívala se do jeho smutných očí a měla dojem, že vidí slzy. Slzy bolesti a zoufalství. "Hai," řekla nakonec a zadržovala, aby se sama nerozbrečela.
"Já ti to nepřikazuju, já tě jenom žádám," naléhal Itachi.
"Já vím," vzdychla. "A má odpověď je ano," dívala se mu do očí. "A-ale já nechci, aby jsi padl," nedokázala zadržet slzu, která ji stekla po tváři.
Itachi ji palcem slzu setřel. "Bude to pro větší dobro a ..." na chvíli se odmlčel, než pokračoval. "A ty jsi další, ke komu jsem projevil city, Iyuko. Mám tě rád i jako Sasukeho a kdy jste vy dva spolu bojovali, zasáhl jsem, protože jsem nechtěl, aby jeden z vás zemřel. Promiň, že musím odejít tak náhle, ale možná se jednou setkáme," pozvedl ji bradu a obdařil ji polibkem na čelo.
To už Iyuka nedržela slzy. Nechala je volně stékat a dopadat na zem. Přitiskla se k Itachimu a objala ho. "Mám tě ráda a vynasnažím se, aby Sasuke nepotkal Madaru," koukla do jeho tváře. "Udělám to pro tebe, bratříčku," pak zabořila hlavu do jeho záhybu pláště. Itachi ji láskyplně hladil po hlavě a objímal ji rukou. Nechal ztéct jednu slzu, která dokápla Iyuce do vlasů.
"Já půjdu pomalu nachystat plán, jak Sasukeho dostat k sobě," pozvedl ji tvář. "A ty nezoufej. Jsi jako moje mladší sestřička a nezapomenu na tebe," pak ji pustil a vyšel z místnosti.
Iyuka se držela jen tak, tak na nohou. Možná to bylo i zoufalství z toho, že ztratí jediného člověka, kterého měla kdy ráda. Ale ne, slíbila mu pomoct a tak mu pomůže. Nesmí zaváhat a nesmí jej zklamat. Prostě nesmí. Utřela si slzy a vyšla z místnosti, kde seděl Kisame a cosi si broukal. Když si ji všimnul, přestal.
"Tak už tě vzal do svých plánů?" ušklíbl se. Ten jeho rybí škleb nesnášela, ale nic z tím nenadělá. Je to prostě přerostlá ryba. Jenom přikývla a sedla si na své místečko, kde obvykle sedávala, když měla chvilku volna, ale teď zde seděla, protože byla zmatená. Potřebovala si vše uspořádat v hlavě, aby náhle nezmatkovala.
I když se to zdálo divné, dny ubíhaly rychle jako voda vodopádů, která padá vysokou rychlostí do nižšího řečiště. Itachi se sem tam objevil jenom, aby oběma řekl, kdo další jim pomůže. Nebo spíš, kdo se v ten den objeví na scéně. Byl to Deidara a Tobi.
Den před tím osudným byl velmi napjatý. Iyuka nečekala, že by se zde Itachi vůbec ukázal, ale překvapilo ji, když tam vešel s něčím v ruce a došel přímo k ní.
"To je pro tebe," dal ji předmět do ruky. Vzala si to od něj a prohlédla. Byla to malá knížečka s tvarovaným kříčkem uprostřed. Ve středu křížku byla nakreslena lebka a na konci každé nožky kříže byl jakýsi symbol nebo spíš byl vyobrazen pták. "Přečti si to, až vše skončí."
"Skončí?" nějak nechápala.
Itachi se mile pousmál. "Aneb až nadejde čas, kdy si nebudeš vědět rady," prohrábnul ji vlasy. Pak se otočil ke Kisamemu. "Zítra touhle dobou buďte oba dva, ty víš kde. Já to skončím."
"Jasně, Itachi," zívl Kisame. "Takže ji mám vzít sebou?"
"Ano," přikývl a pak zmizel v záplavě dýmu.
Iyuka se podívala na Kisameho, ale on nic neřekl. Nechala to tedy být. Takže zítra to přijde. Den, kterého se nejvíce strachovala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama